Vize

Active Turizm Vize departmanı, 28 yıldır gerekli deneyim ve tecrübeye sahip kadrosu ile yurtdışına seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına, vize başvurusu, vize takibi ve vize alımları sürecinde, danışmanlık ve aracılık hizmetleri sunmaktadır. (***Turistik vize harici.)


"Vize sayfamızın içeriğini oluşturan tüm paylaşımlar bilgilendirme amaçlıdır. Konsolosluk bilgileri ile ilgili olası değişikliklerden firmamız sorumlu değildir. Güncel bilgi alabilmek için lütfen vize departmanımız ile iletişime geçiniz."

Tüm hizmetlerimiz; T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TURSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) ‘nin gerektirdiği ve öngördüğü kurallara uygun olarak yürütülmektedir.

Pasaport Bilgileri

Umuma mahsus pasaport
(BORDO)
Hususi pasaport
(YEŞİL)
Hizmet pasaport
(GRİ)


VİZE İŞLEMLERİNE BAŞLAMADAN ÖNCE PASAPORTTA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

*Konsolosluklar kabul etmediği için yırtılmış,aşırı derece yıpranmı-sökülmüş ve boş sayfası bulunmayan pasaportlarınızı muhakkak yenileyin
*Schengen ülkeleri konsolosluklarının almış olduğu ortak karar gereği ilk alınış tarihi 10 yılı aşmış pasaportlara işlem yapılamayacaktır.
*Konsolosluklar pasaportların sadece "vizeler" yazan bölümüne vize basmaktadır.Gümrük ve Döviz kayıtları ile Açıkalamalar yazan bölümlere vize tatbik edilmemektedir.
*Pasaportun temdit süresi seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır.

Seyahat Sigortası

Avrupa Birliği Üyesi/ Schengen ülkeleri başta olmak üzere birçok ülke ,sınırlarına giren yabancı uyruklular için Seyahat Sağlık Sigortasını zorunlu hale getirmiştir. Schengen kuralları gereği seyahat edecek herkesin,Schengen ülkelerinde kalmayı planladıkları süreyi kapsayacak şekilde bir seyahat sağlık sigortasını ibraz etmesi gerekmektedir.Bu ibra edilecek poliçeninde minumum aşağıdaki teminatları içermesi gerekmektedir.

*Tüm Schengen ülkeleri için geçerli olmalı.
*Hastalık durumunda ülkesine nakil masraflarını kapsamalı.
*Asgari teminat bedeli 30.000 € olmalı.
*Acil tıbbi müdahale ve hastahanede acil yatılı tedavi masraflarını kapsamalı.

Yaptıracağınız Seyahat Sağlık Poliçesi ile hem vize alınabilmenin ön koşulunu sağlamış olur, hem de seyahatiniz esnasında oluşabilecek her türlü riske karşı önlem almış olursunuz.

Poliçe Tutarları

Poliçe Süresi Poliçe Tutarı
0-8 GÜNLÜK 8 €
0-15 GÜNLÜK 10 €
0-30 GÜNLÜK 18 €
2 AYLIK 25 €
3 AYLIK 30 €
6 AYLIK 40 €
1 YILLIK 60 €

Seyahat Sigortası yaptırmak için 444 00 84 nolu telefonadan yada mehmet@active.com.tr adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.